BX534A (Algemeen)
Over de primaire van de uitgangstrafo kan een wisselspanning staan met een top-top waarde van bijna twee maal de voedingsspanning.
Een condensator voor 250 volt DC is dan ook onvoldoende. Een betere richtlijn is een condensator bedoeld voor 200 volt AC, of voor 630 volt DC.
Voor een condensator die je monteert tussen de anode en de nul geldt in wezen dezelfde eis (eveneens een top-top waarde van bijna twee maal de voedingsspanning).
Natuurlijk is het zo dat een defecte papiercondensator veel meer schade aanricht in het eerste geval dan in het tweede. Maar je moet de gevolgen van een defect niet verwarren met de eisen die worden gesteld aan een onderdeel.
In verband met de stabiliteit van de schakeling is het meestal onverstandig om de schakeling zelf te wijzigen, doe dit dus liever niet.
Berichten in deze thread: