Beste mede hobbyisten
ik heb op internet een leuke site gevonden mogelijk voor sommige bekend
er staan leuke dingen op om met u te delen
zo vind ik de buizen tester wel interessant zie hier de site
https://www.novotone.be/index.php?option=com_content&view=article&id=92%3Aproje...
de vraag is ook wie er een zou willen hebben ?
ik zoek n.m.l iemand die de printen zou kunnen maken ?
om er meer te kunnen laten maken als daar animo voor is
mvgr
buizen tester
door KEKuijk , Dommelen (gemeente Valkenswaard), 03.01.2025, 13:27 (108 dagen geleden) @ sant
Beste Sant,
Op dit Forum is Marcel Janssen "Buizengek" bezig geweest om de buizentester FC2010 te maken.
Samen hebben we het oorspronkelijke Franse artikel vertaald. Dat kun je als pdf downloaden:
https://www.nfor.nl/radioforumservice/pdf/Buizentester%20FC2010%20NL.pdf
Marcel heeft de printjes volgens mij zelf gemaakt. Ik weet niet of zijn tester inmiddels gereed is.
Misschien is die tester ook een alternatief.
Karel
buizen tester
door sant , Delft, 03.01.2025, 14:11 (108 dagen geleden) @ KEKuijk
okee
ik vergeet te melden dat ik op die site gevraagd voor de printen dit antwoord kreeg ik
We hebben onze activiteit in 2018 gestopt.
U kunt de printplaten zelf laten maken.
vandaar de vraag hier
buizen tester
door Buizengek , 04.01.2025, 15:21 (107 dagen geleden) @ KEKuijk
Goedemiddag Karel
Hebben we toen inderdaad samen naar het nederlands geholpen, gelukkig was u goed in het Frans , waarvoor nog steeds mijn dank !
Ik vond het erg leuk om te doen, en die hebben we beschikbaar gesteld voor iedereen, staat hier op NFOR te downloaden
Ik heb inderdaad de printen zelf gemaakt via de toner methode werkt perfect!
Zoek maar eens met google, pcb maken met toner methode, dan vind je o.a. deze
https://www.newtone-online.nl/?Zelf_printjes_maken
Ik heb helaas de tester nog niet klaar, wil er wel nog steeds mee verder, tijdje terug ook weer aan bezig geweest, toen kon ik de printen "live"gaan testen, toen bleek o.a. dat mijn GSP voeding het niet aan kon, was mijn eigen schulp , ik had de gevruikte LM317 in china besteld en dat bleek meuk te zijn, gelukkig heeft Piet dat voor me opgelost, en hebben we fatsoenlijke LM317 besteld die waren wel goed, die voeding werkt nu perfect, hier ben ik Piet nog steeds dankbaar voor
Door mijn geknoei met de paneelmeters, had ik ook al een hsp voeding vernield, denk dat ik weer te veel iedeeen heb die ik op deze tester graag wil, alleen wil dat soms niet lukken.
Ik hoop zsm weer aan de gang te kunnen,
m.v.g Marcel
buizen tester
door Ericq , 04.01.2025, 17:55 (107 dagen geleden) @ sant
Kennis van mij heeft deze tester gebouwd en is er niet echt entousiast over. Moeilijk in te stellen e.d. Uiteindelijk is hij overgestapt op de uTracer. ""uTracer"" Ik gebruik deze zelf ook en naar volle tevredenheid. Overweg zelfs een tweede te gaan bouwen (andere opbouw met meer instellingen en universele aansluiting om meer verschillende buisvoeren aan te kunnen sluiten). Begin eens met lezen van de ""testimonials"" erg leuk. Grts Ericq
buizen tester
door Bapaktua
, Haarlem, 04.01.2025, 18:35 (107 dagen geleden) @ Ericq
Óók ik heb die µTracer gebouwd.
Alweer lang geleden.
Ik was toen druk bezig met het repareren/bouwen van buizen apparatuur.
En had een grote voorraad van die "radiolampen" liggen.
Meer over mijn ervaring met deze tester kunt u vinden op mijn website.
In het begin druk gebruikt.
Maar, omdat mijn interesses zijn verschoven naar CNC en Arduino bouw projecten, staat deze tester alweer een flink aantal jaren ongebruikt op een plank.
Ik ga erover nadenken of ik misschien in de toekomst nog eens de "radio/versterker" hobby weer ga oppakken.
Zoniét, zal ik mijn tester te zijner tijd wel op dit Forum aanbieden.
De link naar mijn verslag = https://www.jendela.nl/Micro%20buizen%20tester.html
Ruud exPA0ROJ
buizen tester
door Jonathanie , 05.01.2025, 12:04 (106 dagen geleden) @ Bapaktua
Ook ik heb een uTracer 3+ gebouwd, afgelopen zomer. Dit is de beste buizen tester die ik ooit heb gehad. Ik heb mijn oude buizentester dan ook verkocht, die heb ik niet meer nodig.
Het is een enorm leuk project op te bouwen en je kan hem zo uitgebreid maken als je zelf wilt.
Ik zit zelf nog te denken om de uTracer 6 te gaan bouwen. Niet dat het echt nodig is, maar het is zo leuk om te doen.
Ik heb een koffertje gekocht op MP en vervolgens de bovenplaat getekend in onshape. De bovenplaat heb ik uit laten snijden met een laser snijder door een collega. Vervolgens heb ik 3d prints gebruikt om de plaat netjes in de koffer te krijgen. Vrijwel alle losse onderdeeltjes zoals bedrading, buisvoeten, de voeding voor de gloeispanning etc komen bij Aliexpress vandaan.
Een tip: gebruik niet de gloeispanning van de utracer zelf. Die is niet nauwkeurig. Gebruik daarvoor een RK6006. Verder heb ik de tester omgebouwd naar Bluetooth, dan is hij elektrisch compleet gescheiden van mijn computer.
buizen tester
door Buizengek , 05.01.2025, 12:35 (106 dagen geleden) @ Jonathanie
Dat ziet er heel goed uit
Mijn complimenten erg mooi gebouw hoor !
m.v.g Marcel
buizen tester
door Buizengek , 05.01.2025, 16:20 (106 dagen geleden) @ Jonathanie
Nog een vraag,
Hoe hebt u de RK6006 gevoed ?
m.v.g Marcel
buizen tester software
door pvanos , Opbrakel - België, 01.03.2025, 15:39 (51 dagen geleden) @ Jonathanie
Heeft iemand deze buizentester in gebruik vanuit Linux (Ubuntu of Fedora) ?
Het aanstuurprogramma uTracer_3p11 werkt prima vanuit Windows, en ik heb het ook (mits een hoop gedoe waarop ik in deze thread even niet verder inga) onder Wine in Linux aan de praat gekregen.
Maar er is ook uTmax dat rechtstreeks onder Linux draait.
Meer info hier: https://bmamps.com/v01/home/techie-corner/utracer-utmax/
Dat is een heel mooi programma, maar sinds ik van Ubuntu 22.04 naar 24.04 ben gemigreerd werkt het niet meer. Er blijken een paar modules te missen etc. Gerapporteerd aan Nick Barton van BmAmps.com, maar vooralsnog zonder oplossing...
Heeft nog iemand ervaring met uTmax onder Linux ?
buizen tester
door Buizengek , 04.01.2025, 20:00 (107 dagen geleden) @ Ericq
Goedenavond,
Ronald heeft er op het moment geen op voorraad, staat ook op mijn verlanglijstje
Maar ik sta op de wachtlijst, dus komt goed
Wat zijn uw bevindingen met de Utracer?
gr Marcel