Grundig 3010 ratio spanning (Techniek Radio/TV)

door Jan Bus @, Amersfoort, 08.01.2025, 17:10 (9 dagen geleden) @ Erwin goossens
Bewerkt door Jan Bus, 08.01.2025, 17:33

Ik heb het schema er even bijgepakt. De 3010 is een toestel uit 1952; de beginperiode van FM-ontvangst in Duitsland. Door het sluiten van meerdere sterke MG-zenders werden toen FM-zenders bijgeplaatst. De eerste FM-ontvangers in Duitsland waren vooral bedoeld voor lokale ontvangst. Met de ECH81 en EAF42 in de MF voor FM heeft deze ontvanger een matige MF-versterking. Ook de EF80 is maar een matige HF-buis. Verwacht dus niet de gevoeligheid van latere ontvangers. Er is geen aparte begrenzerbuis en de EAF42 is niet als zodanig geschakeld. De storingsonderdrukking moet vooral door de ratio-detector gebeuren. Dat vraagt een nauwkeurige afregeling.
Ik zou wel de spanningsdeler tussen de detector en rooster EM34 controleren: R28,23, 24 en 22. Vooral de hoogohmige R's kunnen verlopen zijn.

Groet, Jan

Ps. Ik heb niet goed gekeken. De EF85 wordt ook nog gebruikt als Mf-versterker voor AM in een reflex-schakeling. Hiermee kan ook het nodige misgaan.


Berichten in deze thread:

 RSS Feed van deze thread

powered by my little forum